Kategorie
Aktualności

Witam na stronie miejscowości Zabłędza

Sołtys Zabłędzy informuje mieszkańców że  III Rata Podatku pobierana będzie w dniach 14 i 15.09.2021r.(wtorek i  środa) od godziny 14.00 w budynku u Sołtysa

W niedzielne, słoneczne popołudnie, 8 sierpnia br., na tuchowskim rynku świętowano V Tuchovinifest oraz IV Festiwal Stowarzyszeń i Organizacji NON PROFIT „Kultura osadzona w tradycji i obyczaju ludowym”. W ramach tych obchodów odbył się turniej Sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich. Przedstawiciele naszej wsi wzięli udział w zabawnych konkurencjach tj.: obieranie ziemniaków na czas, robienie pierogów z jabłkami, bicie piany z jaj, rzuty beretem, rzucanie jajkami, picie wina przez rurkę.

Serdecznie dziękuję uczestnikom: Annie Zarzyckiej, Liliannie Iwan, Marcie Sosnowskiej, Renacie Łukasik i Krzysztofowi Patykowi za dobrą zabawę, wspaniały klimat, ciepłą atmosferę, kultywowanie tradycji oraz zdobyte wysokie lokaty na poczet naszego sołectwa. Uroczystościom tym towarzyszyły występy muzyczne i kabaretowe oraz degustacja wina z naszego regionu i z zagranicy. Smaczne stoiska z tradycyjnymi i regionalnymi wyrobami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich z naszej gminy zachęcały do degustacji. Takie wydarzenia integrują ludzi, budują dobrą atmosferę między wsiami a gminą oraz pozwalają na chwilę zapomnieć o panującej pandemii i trudnym czasie, o czym świadczy duża liczba uczestników i gości. Dziękujemy organizatorom, na czele z Panią Burmistrz Tuchowa, Dyrekcji i Pracownikom Domu Kultury w Tuchowie oraz wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i mile spędzony czas.

Radna i Sołtys Zabłędzy Ewa Michałek

Zdjęcia Krzysztof Jasiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *